השקעה אלטרנטיבית סוגים אפשריים

כמעט כל מסלולי ההשקעה המסורתיים, לכאורה סולידיים, איבדו מאוד את מוקד המשיכה שלהם. בסביבת ריבית אפסית, אין פלא שכמעט כולם מחפשים אלטרנטיבות. נדבר כעת על השקעה אלטרנטיבית סוגים ונראה למי עשוי להתאים כל סוג וסוג.

השקעה אלטרנטיבית סוגים: השקעה נושאת ריבית

השקעה שנס ליחה היא השקעה במוצרים פיננסיים בנקאיים מסוג פיקדונות או תוכניות חיסכון רגילות. אמנם, המפקיד מקבל ריבית על השקעתו אולם כאשר ריבית בנק ישראל מאוד נמוכה, נמוכה הריבית שמקבלים המשקיעים שבעתיים. לכן, כאשר אנו מציגים השקעה אלטרנטיבית סוגים נתחיל בהשקעה שמציעה ריבית, אך כזאת שבהחלט נחשבת לראויה והוגנת. הרעיון הוא שהמשקיע מלווה מכספו למשקיעים, בתור חלופה להלוואה בנקאית. בתמורה להלוואה, על שם המשקיע רושמים מניות משועבדות. אפילו עוד לפני שהפרויקט של המשקיעים מתקדם ויש הכנסות, כבר מקבל המשקיע (שהוא למעשה מלווה) ריבית נקובה. זו השקעה סולידית, לשונאי סיכון.

קבוצת משקיעים בנדל"ן לסוגיו

סוג נוסף של השקעה אלטרנטיבית, שאיננה כוללת פתיחת פיקדון בבנק אך גם לא השקעה בתיק ניירות ערך הינו השקעה בנדל"ן. אך אנו לא מדברים על רכישת דירה או חנות להשקעה. כאן אנו מדברים על אלטרנטיבה אמיתית, בדמות הצטרפות לקבוצת משקיעים. הרעיון הוא כזה: כל משקיע שחותם על חוזה השקעה מקבל שיעור מסוים של בעלות על פרויקט נדל"ן. על שמו של המשקיע ישנה בעלות מסוימת והוא יכול לקבל מניות בהתאם לסך ההשקעה. כל פרויקט נבדק מראש, על ידי מנהלי השקעות ואנשי נדל"ן, לרבות מומחי מימון ויועצים משפטיים. זו השקעה בעלת תשואה גבוהה יותר, מעט פחות סולידית.

מה חשוב לבדוק בהשקעות אלטרנטיביות

יש כמה כללים שתמיד חשוב לבדוק בנושאי השקעה ובפרט, גם בהשקעות אלטרנטיביות. ראשית, יש לבדוק מהו שיעור הרווח הצפוי או סך הריבית שצפויים לקבל. שנית, יש לבדוק מהי בדיקת הנאותות שהתקיימה או שצפויה להתקיים (על ידי המשקיע או מנהלי ההשקעות). שלישית, יש לבדוק מהו פרק הזמן של ההשקעה, האם זו השקעה לזמן קצר או לזמן ארוך. כמו כן יש לבדוק ריבית אלטרנטיבית, וכן את היחס בין רמת הסיכון הנדרשת לבין רמת התשואה. למידע נוסף אודות השקעה אלטרנטיבית סוגים, מגדלור – הבית שלכם להשקעות אלטרנטיביות.

 

השקעה אלטרנטיבית סוגים | מגדלור

2019-06-30T17:55:26+00:00