מהי השקעה אלטרנטיבית?

השקעה אלטרנטיבית היא למעשה השקעה פיננסית אשר אינה נכללת באחת מקטגוריות ההשקעה המקובלות והקונבנציונליות כמו מניוהשקעות אלטרנטיביותת, או איגרות חוב (אג"ח). השקעות אלטרנטיביות יכולות לכלול השקעה בהון סיכון, קרנות גידור, חוזים עתידיים, אמנות ועתיקות, סחורות ועוד. גם השקעות פסיביות בנדל"ן מסווגות לעתים קרובות כהשקעה אלטרנטיבית, כך שהוא יכול להיכלל גם בהשקעות אלו.

מטרתה של השקעה אלטרנטיבית ואיך מבצעים אותה?

מטרת העל של השקעה אלטרנטיבית תהיה לשמור על ערך הכסף שלכם בסביבות משתנות תוך פיזור סיכונים. השקעות אלטרנטיביות לרוב יהיו עם מתאם נמוך להשקעות בשוק ההון. בדרך כלל השקעה זו תיעשה על ידי חברות או אנשים בעלי ניסיון וידע מתאימים, בגלל אופיים המורכב, היעדר רגולציה בשווקים אלו ומידת הסיכון שלהם. בהשקעות אלה יש קושי בפרסום נתוני ביצועים הניתנים לאימות למשקיעים פוטנציאליים.

כאשר מחפשים מקום אשר מציע השקעה אלטרנטיבית, חיוני שהמשקיעים יבצעו בדיקת נאותות מקיפה של החברה והאנשים העובדים בה, כך שיהיו מוסמכים ורשאים להשקיע בהצעות חלופיות.
אך יש לזכור את יתרונה הגדול של ההשקעה האלטרנטיבית שהיא בעלת מתאם נמוך עם שוקי המניות והאג"ח, כלומר היא מושפעת בצורה מופחתת מתנודות משמעותיות בשוק ההון. כמו כן, נכסים פיזיים כגון זהב, נפט ונכסי נדל"ן מהווים גידור יעיל מפני אינפלציה.

מאפייניה של השקעה אלטרנטיבית

להשקעות אלטרנטיביות ישנם יתרונות רבים, אך לצד זאת, יש לדעת כי רוב הנכסים האלטרנטיביים אינם נזילים, במיוחד בהשוואה לעמיתיהם המסורתיים יותר. לדוגמה, סביר להניח שלמשקיעים ייקח יותר זמן למכור נכס נדל"ן בהשוואה ל-1,000 מניות של אפל בע"מ, בגלל שמאפייני המסחר בכל מכשיר שונים.

יתרונותיה של ההשקעה האלטרנטיבית, בעיקר בימים חסרי ודאות אלה, עולים על החסרונות. כך שאם החלטתם להשקיע חלק מהונכם בהשקעות אלו, פנו עוד היום למומחים לכך. אנו במגדלור, בעלי ניסיון ועניין בשווקים אלו, כך שנוכל לייעץ, לכוון ולענות על כל שאלה.

2022-02-24T16:11:14+00:00