קרן נדל"ן – הבחירה המושכלת

קרן נדל"ןקרנות השקעות בנדל"ן או קרן נדל"ן עשויות לסייע כאשר אתם נמצאים מול הרצון להשקיע את הונכם, בנוסף או מעבר לבניית תיק מניות או הכנסה קבועה. קרן נדל"ן יכולה לספק פיזור גדול יותר של ההשקעות, פוטנציאל לתשואה כוללת גבוהה ו/או סיכון נמוך יותר. כך שהיכולת שלהם לייצר הכנסה קבועה יחד עם שיפור והגדלת ההון הופכת אותם למאזן נגד מצוין להשקעה במניות, אג"ח ומזומנים.

מה עושה קרן נדל"ן?

קרנות נדל"ן מחזיקות ו/או מנהלות נדל"ן מסחרי מניב, בין אם מדובר בנכסים עצמם ובין אם מדובר במשכנתאות על אותם נכסים. ניתן להשקיע בחברות בנפרד, באמצעות קרן שנסחרת בבורסה, או בקרן נאמנות ולמעשה ישנם סוגים רבים של קרנות נדל"ן שונות. באופן היסטורי לקרנות נדל"ן ישנם ביצועים טובים מבחינת תשואה שנתית ממוצעת. עם זאת, יש לחשוב היטב על הרכב התיק, אשר יתאים באופן ספציפי לסוג המשקיע, מטרותיו הארוכות וקצרות הטווח, וכן העדפותיו האישיות.

בחירת ההשקעה המועדפת

לפני השקעה כלשהי, עליכם לחשוב היטב על ההשקעה המתאימה לכם ביותר, ולכן יש לקחת בחשבון מספר גורמים:
• נזילות – אם נזילות היא משהו שחשוב לאסטרטגיית ההשקעה שלכם, הרי שיכולה להתאים לכם השקעה בקרנות מניות או חוב, יותר מאשר למשל קרן נדל"ן .
• אקטיבי לעומת פסיבי – קרן נדל"ן יכולה להפוך את השקעות הנדל"ן המניבות לפאסיביות, כך שתוכלו לבחור את ההשקעות המועדפות עליכם, אך לתת למישהו אחר להתנהל אל מול הגורמים השונים מבחינה לוגיסטית.
• סובלנות לסיכון – קרנות נדל"ן יכולות להציע אינספור סוגי השקעה, כאשר אסטרטגיות מסוימות מציעות יותר הגנה בהשוואה לאחרות. אתם תידרשו להחליט בכמה סיכון תוכלו לעמוד, ומהי מידת הגמישות שלכם בעניין זה. עם זאת, יש לזכור כי ציפייה לתשואות גבוהות, בדומה להשקעה בקרנות חוב למשל, טומנות בחובן גם סיכונים אפשריים ופוטנציאליים.

אם אתם מעוניינים להשקיע את כספכם בנדל"ן או בכל השקעה אלטרנטיבית אחרת, כדאי לגשת למומחים ביותר לשם כך. אנו במגדלור נוכל להשקיע עבורכם, כמו גם לייעץ, לכוון ולענות על כל שאלה או בעיה מייד כאשר הן מתעוררות.

2022-02-24T16:20:39+00:00