קרן נדל"ן, הדרך החכמה להשקיע בנדל"ן

השקעה בנדל"ןלאורך השנים, הוכח כי השקעות בנדל"ן נחשבות לסולידיות בעיקרן. אם בודקים את הנכסים, אם עושים שיעורי בית, אפשר בצורה כזאת גם להניב הכנסה פסיבית וגם לישון בשקט בלילה. אך לא כולם רוצים או יכולים לקנות נכס כזה או אחר. לא כולם רוצים להתעסק עם שוכרים, עם חוזי שכירות, עם תחזוקה שוטפת וכן הלאה. מי שבכל זאת רוצה להיות בעניינים אך לא לגלות מעורבות פעילה, ימצא את הפתרון בצורה של קרן נדל"ן. מומחי מגדלור מסבירים מדוע זוהי הדרך החכמה להשקיע בנדל"ן.

עם קרן נדל"ן מצטרפים לקבוצה של משקיעים

בישראל פועלות כיום כמה קרנות נדל"ן. חלק מהן פועלות בעיקר בשוק הישראלים, אחרות פועלות בעיקר מעבר לים ויש קרנות מעורבות (עם פעילות בארץ ובחו"ל). מה שמאפיין את הקרנות הללו הינו כמה דברים מרכזיים. הראשון שבהם הוא העובדה שכל מי שמצטרף לקרן (ההצטרפות פתוחה לרוב, לציבור הרחב) למעשה מצטרף לקבוצה מקצועית של משקיעים. בעלי הקרן, בעצמם או בעזרת מומחים מטעמם, הינם בעלי ידע עצום בענף הנדל"ן. כל כניסה לפרויקט או כל מימון של פרויקט מתבצע לאחר בדיקת נאותות, בדיקת זהות היזמים, עריכת דוח אפס מלא, דוחות של שמאים, בחינת חלופות.

שתי צורות עיקריות של קרנות הנדל"ן

המונח קרן נדל"ן למעשה מתאר שתי צורות אפשריות (יש קרנות שפועלות בשתי הצורות שנציג). צורה אחת אינה קרן שמהווה ישות יזמית לכל דבר. כלומר, מנהלי הקרן שהם גם בין המשקיעים, יוזמים פרויקט, מממנים אותו, משביחים אותו ולבסוף מוכרים תוך חלוקת ההכנסות והרווחים בין המשקיעים (השותפים). צורה שניה הינה קרן שמהווה גוף מימון. כלומר, הקרן והמשקיעים שמצטרפים מלווה את המימון ליזם או לקבלן. כאן, המשקיעים יודעים מראש מהי התשואה הצפויה.

מדוע זוהי דרך חכמה להשקעה

נסכם מדוע קרן נדל"ן זוהי דרך חכמה להשקעת נדל"ן:

  • אפשר להשקיע סכום לא גדול ביחס לרכישת נכס פרטי.
  • מצטרפים למומחים שמכירים את התחום.
  • מקבלים מידע מלא על הפרויקטים שעל הפרק.
  • זוהי השקעה פסיבית, המשקיע לא צריך לנהל אותה.
  • ניתן לבחור בין פרויקטים שונים, מסלולים שונים.

 

איך אפשר לזהות קרן נדל"ן אחראית ורצינית

השקעה בנדל"ן אמורה להניב למשקיעים תשואה עודפת וראויה, לעומת אלטרנטיבות וותיקות כדוגמת פק"מ בנקאי. השקעה בקרנות נדל"ן מאפשרת למשקיעים להפריש סכום יחסית לא גבוה, מבלי להסתכן כמו בבורסה ומבלי שצריכים לבדוק באופן עצמאי את הנכס. חברת מגדלור מציעה לבחור קרן נדל"ן בהתאם לקריטריונים ברורים של אחריות ורצינות.
קרן נדל"ן שבודקת עבורכם את היזם והפרויקט
קרנות נדל"ן אינן דומות לקרנות נאמנות, למרות שהשם נשמע דומה. קרן שעוסקת בנדל"ן משקיעה עבור השותפים בנכס ממשי, אמיתי. לא משקיעים בניירות ערך לא ברורים ולא מחזיקים תיק אגרות חוב מחברות נדל"ן. קרן נדל"ן למעשה מאגדת קבוצת משקיעים ובשיתוף פעולה עם יזם נדל"ן היא תרים פרויקט שיניב הכנסה לכל משקיע. לפני שתיכנסו להשקעה בקרן כזאת או אחרת, עליכם להיות בטוחים שהיא יודעת לפעול נכון. לדוגמא, וודאו שהיא בודקת עבורכם מכל הזוויות מיהו היזם. קרנות רציניות בודקות לעומק ומנתחות את הכדאיות של התוכנית העסקית, בכל פרויקט ולפני השקעה. במהלך הבחירה במה להשקיע, בוחנים את מאפייני האזור ומוודאים שהיזם קיבל או צפוי לקבל היתרי בנייה או דוח אפס.

קרן מנהלת ולא רק קרן משקיעה

קרנות נדל"ן רציניות יתייחסו תמיד לכספי המשקיעים בכבוד הראוי. הן תעמודנה על כך כי גם היזם יהיה מושקע בפרויקט, כך שהמחויבות שלו תהיה מכסימלית. קרנות איתנות יקפידו לא רק להשקיע עבור המשקיעים בפרויקטים נבחרים אלא גם ינהלו את ההשקעה למשך כל התקופה. למשל, טיפול בפיקוח שמבוצע על ידי שכירת חברת ניהול. בדיקת החלטות מהותיות הנוגעות להתקדמות הפרויקט ואבני דרך בבניה.
כאשר אתם פונים לגוף שכזה, וודאו כי קרן נדל"ן מפקידה את הכספים בחשבון נאמנות. וודאו שאתם מקבלים בטוחות וכי הפרויקט נשען על בדיקות משפטיות מקדימות וגיבוי בהסכמים. כאשר כל זאת מטופל, אתם מבינים כי השקעתכם מנוהלת בצורה הטובה ביותר. אתם לוקחים חלק בנכס, מקבלים הכנסות קבועות משכירות ובהמשך, עם מכירת הפרויקט ברווח, תקבלו רווח הון משמעותי ביותר. כל זאת, כאמור, ללא שום נגיעה לבורסה אלא עם נכס ממשי, בעל ערך ממשי.

2020-09-16T12:51:51+00:00