סוגי השקעות אלטרנטיביות שכל אחד חייב להכיר

סוגי השקעות אלטרנטיביותכל מי שעיניו בראשו מבין כי כסף ששוכב סתם כך, זה בזבוז. כבר מזמן שתוכניות החיסכון המקובלות לא צוברות שום תשואה משמעותית וחבל. אבל מסתבר כי גם סוג ההשקעות הרגיל לא מתאים לכל אחד. לכן, אנו מתכבדים הפעם להציג כמה סוגי השקעות אלטרנטיביות, שכל אחד חייב להכיר. רק מי שמבין את התמונה במלואה יוכל לגרום לכסף שלו לעבוד באופן מיטבי.

סוגי השקעות אלטרנטיביות למי שמאמין בנדל"ן שיתופי

העיתונות הכלכלית מלאה בתחזיות וחישובים שעוסקים ברובם באפיקי השקעה כדוגמת אג"ח ומניות. פחות מזה, מדברים על אופציות או איגרות חוב להמרה. אבל סוגי השקעות אלטרנטיביות שבהם נרצה לפתוח מפנים אותנו לנדל"ן. ולא חייבים בהכרח להשקיע בדרך הישנה, שלא אפשרית לכל אחד. לא חייבים לקנות נכס רגיל ויקר, בבעלות. האלטרנטיבה היא אחרת לגמרי – בשיתוף.
סוג השקעה אלטרנטיבית שמעורר עניין רב נעשה בדרך של שיתוף משקיעים. מצטרפים לקבוצת משקיעים מסודרת. כל אחד מקבל אחוז מסוים מהבעלות על השקעה, לפי סכום השקעתו. הנהלת השותפות מבצעת את בדיקת הנאותות ואיתור פרויקטים עתירי תשואה. ראוי לציין שיש קבוצות השקעה קיימות, שמגייסות חוב מהציבור. כלומר, אפשר להלוות כסף לשותפות המשקיעים וכך מקבלים קדימות בחלוקת הרווחים. היתרון – יודעים מראש מהי התשואה המובטחת. אבל אם הפרויקט מרוויח יותר, עדיין התשואה הינה זו שנקבעה מראש.

הלוואות חברתיות והלוואות לעסקים

סוג אחר לגמרי של השקעה אלטרנטיבית הופך את המשקיע לסוג של בנק. אפשר להצטרף לפלטפורמות או קרנות שמלוות כסף לציבור או, טוב מזה, לעסקים פעילים. מי שיש לו כסף פנוי יכול להצטרף לקרן ההשקעות ובכך לקבל "נתח" מעוגת ההכנסות. הקרן יודעת לבדוק את פרופיל הלווים, כך שכל מי שמצטרף לקרן זוכה לגב חזק.
השקעות גם לציבור הרחב
למי זה מתאים? למי נועדו השקעות אלטרנטיביות? קודם כל, הן נועדו לאנשים שכבר מושקעים בשוק ההון ורוצים תיק יותר מגוון. בנוסף, הן מיועדות לאנשים שלא נמצאים בשוק ההון או שהחליטו לצאת ממנו בשלב זה. עם חברת מגדלור, גם אתם יכולים להשקיע. סוגי השקעות אלטרנטיביות שמתאימות לציבור הרחב.

2020-01-21T15:59:58+00:00